![ESKİLER KIYMETLİ, AMA DEĞERSİZ!](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-02:45/ESKİLER KIYMETLİ, AMA DEĞERSİZ!.jpg)
Eski Camlar Bardak oldu, ancak eski değerler çöp olmaya devam ediyor.
Eskiden vesaitin ve binek hayvanların az olduğu, yolların patika yol olduğu zamanlarda Başçiftlik ve Niksar arasında kurulu olan, Bığırman yaylaları adıyla anılan Çataloluk, Karabaşyurdu, Eğricesu, Cinahmet, Hasanpaşa ve Geyneyurdu yaylalarında Cuma namazı ve bayrama denk gelen Bayram Namazlarının kırın ortasında, yaylaların arasında yapılmış olan bu camii de eda ediliyormuş.
Burada Bayram Namazı kıldırma yetkisi Çataloluk yaylasının imamına aitmiş. Şimdi bu camii atıl durumda…..
Günümüzde ulaşım kolay olduğu için artık yaylalarda eskiden ibadet yeri olan Cami çürümeye terk edilmiş.
Talha Atila Özdemir’in objektifinden yansıyan görüntüler.