![Tokat’ta Son 10 Yılda Gerçekleşen Yatırımlar ve Geleceğe Yönelik Hedefler](https://kilalu.blog/news/2024-08-01-08:52/Tokat’ta Son 10 Yılda Gerçekleşen Yatırımlar ve Geleceğe Yönelik Hedefler.jpg)
Yeşilırmak üzerinde gerçekleştirilen “Kanal Tokat” projesiyle su taşımacılığına imkan sağlandı. Ayrıca bölgenin cazibe merkezi haline gelmesini sağlayan Hıdırlık Sosyal Tesisi hizmete açıldı.
Yaklaşık 35 yıllık beklentiye cevap veren ve 9 bin metrekarelik alanda oluşturulan Gülbahar Hatun Meydanı Projesi ile esnafa yeni iş yerleri kazandırıldı. Eski çöp alanı ise lavanta bahçesine dönüştürülerek şehre kazandırıldı.
Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2 mahallede toplam 2 bini aşkın yeni konutun inşası tamamlandı. Sosyal konut hamlesiyle dar gelirlilere 500’erli iki etapta toplam bin konutun inşası planlanıyor.
Tokat’ta turizmin geliştirilmesi, 3 bin kişiye ulaşacak yeni istihdam sağlanması ve yatırım teşviklerinden genç ve kadın girişimcilere destek verileceği kaydedildi. 1 milyon turist hedefinin yakalanması da ön görülüyor.
Yeni TOKAT Projesi, Kentsel Dönüşüm 2. Etabı, Engelsiz Yaşam Merkezi, Yeşil OSB projeleri devam eden önemli yatırımlar arasında yer alıyor.
Haber: Gamze Çelik