![Reşadiye’de Sazak Şehitleri İçin Anma Töreni Düzenlendi](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-18:52/Reşadiye’de Sazak Şehitleri İçin Anma Töreni Düzenlendi.jpg)
7 Aralık 2009 tarihinde Reşadiye-Sazak köyü grup yolu Kuruçeşme mevkiinde bölücü terör örgütü tarafından askeri araca ateş açılması sonucunda şehit olan 7 asker Sazak Şehitlik Anıtında düzenlenen anma töreniyle anıldı.
Törene Tokat Vali Vekili Osman Sarı, Reşadiye Kaymakamı Ahmet Tan, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Küyük ve Reşadiye Belediye Başkanı Mutafa Yılmaz katıldı.
Sazak Şehitlik Anıtı’nda düzenlenen anmada, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Şehitler için düzenlenen tören, Kur’an tilaveti ve İlçe Müftüsünün yaptığı dua ile sona erdi.