![Karabükte 30 Ağustos Zafer Bayramında fener alayı düzenlendi](https://kilalu.blog/news/2024-08-01-08:44/Karabük'te 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda fener alayı düzenlendi.jpg)
KARABÜK (AA) – 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümü dolayısıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Safranbolu ilçesinde fener alayı ve konser düzenlendi.
Sunal Tülbentçi Öğretmenevi'nde başlayan, komandoların da katıldığı fener alayı, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda son buldu.
Etkinliğe, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve vatandaşlar katıldı.
Yürüyüşün ardından şarkıcı Bora Duran, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda konser verdi.