![Atletico şampiyonluğu kutladı](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-23:12/Atletico şampiyonluğu kutladı.jpg)
İspanya'da Real Madrid ile Barcelona'nın egemenliğine son verenn Atletico Madrid, şampiyonluğu coşkulu bir kalabalıkla kutladı.
18 yıl aradan sonra gelen şampiyonluk kutlaması için Vicente Calderon Stadı'nda toplanan Atletico Madridli futbolcular ve teknik heyet, üstü açık otobüsle şehir içinde turlayıp, binlerce taraftarının kendilerini beklediği Neptün Meydanı'na geldi.
Stattan, Neptün Meydanı'na kadar Madrid sokaklarını dolduran kırmızı beyazlı taraftarların eşliğinde gelen Atletico takımının, meydana girişinde büyük bir coşku yaşandı. "Şampiyonlar, şampiyonlar, oley, oley, oley", "Atletico, Atletico" sloganları ile alana giren takım otobüsündeki futbolcular, daha sonra teker teker Neptün Anıtı'nın önünde kurulan sahneye çağrıldı.
Arda, sahne ortasına geldiği sırada İspanyol diskjokey, Tarkan'ın "Şımarık" şarkısını çalmaya başlarken, Türk futbolcu da bir süre dansla müziğe eşlik etti.
Atletico Madridli futbolcuların çoğunluğu, çocuklarını da yanlarına alarak taraftarın karşısına çıkmayı tercih ederken, meydanda büyük bir aileyi andıran, görüntü oluşturdular. Takım kaptanı Gabi, taraftara hitaben yaptığı konuşmada, "Bu başarı çalışmanın bir ödülü ama en iyisi gelmek üzere" diyerek Şampiyonlar Ligi finaline atıfta bulundu.
Daha sonra Atletico'nun her kupa kazanmasında olduğu gibi
Bir costa bir Arda