![Erbaa’da Doğa ve Çevre Farkındalığı Etkinliği](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:43/Erbaa’da Doğa ve Çevre Farkındalığı Etkinliği.jpg)
Erbaa Belediyesi tarafından 18 Eylül Cumartesi günü Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Temizlik Günü kapsamında doğa yürüyüşü ve çöp toplama etkinliği düzenlendi.
Etkinliğe, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve Erbaa Doğa Yürüyüş Kulübü üyeleri katıldı. Erbaa’nın güzide mekanlarından Küçük Yayla’da yapılan etkinlikte, ilk olarak bir saat süren doğa yürüyüşü gerçekleştirildi. Ardından etkinliğe katılan 100’e yakın kişi tarafından Küçük Yayla ve çevresindeki alanda temizlik yapıldı.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, ‘’Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Temizlik Günü kapsamında Küçük Yayla’da Erbaa Doğa Yürüyüş Kulübü üyesi hemşehrilerimizle birlikte doğa yürüyüşü ve çöp toplama etkinliği gerçekleştirdik. Eşsiz bir çevreye sahip Erbaa’mızın görülmeye değer doğasında hemşehrilerimizle birlikte yürüyüp ardından Küçük Yayla’da çöp toplayarak temizlik yaptık. Tüm hemşehrilerimi doğayı, çevreyi korumaya ve bu eşsiz tabiata özen göstermeye davet ediyorum.’’