![5 kişilik ailenin 4ünün kalbi delik](https://kilalu.blog/news/2024-08-01-00:33/5 kişilik ailenin 4'ünün kalbi delik.jpg)
Muğla'nın Dalaman ilçesine bağlı Gürleyik köyünde yaşayan Durkadın Uğurlu, ilk hamileliği sırasında kalbinin delik olduğunu öğrendi.
Doktorlar aynı rahatsızlığın yeni doğan bebekte de olduğunu tespit etti.
Ailenin kalp ameliyatı olan 2 yaşındaki ilk çocukları hayatını kaybetti. Aynı rahatsızlık 13 yaşındaki İlayda, 12 yaşındaki Duran ve 6 yaşındaki İzel Uğurlu'da da teşhis edildi.
İlayda ve Duran'ın kalbindeki delik küçüldü ancak, 6 yaşındaki İzel için ise operasyon kararı alındı. Tedavi masraflarını karşılamakta zorlanan aile, destek bekliyor. Anne Durkadın Uğurlu, ameliyatın İstanbul'da yapılabileceğinin kendilerine söylendiğini ancak, İstanbul'a götürme imkanlarının olmadığını söyledi.