![Balıkesir’de 278 yıllık caminin altından yol geçiyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-16:21/Balıkesir’de 278 yıllık caminin altından yol geçiyor.jpg)
6 yıl önce restore edilen ve Burhaniye Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılan Hanay Camii, ilçenin simgesi haline geldi.
Caminin yoğun ilgi gördüğünü anlatan Müezzin Ali Ulvi Çakır, şöyle konuştu:
”Camimizin diğer camilerden farklı bazı özellikleri vardır. Birincisi kemerli olması. Resmiyette Hanay Camii olarak geçmektedir. Halk dilinde Kemerli Camii olarak da bilinmektedir. Camimiz bu süre zarfında yapıldığı tarihten itibaren 2 sefer Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilmiştir. Bizler de camimizi elimizden geldiğince gücümüz nispetinde korumaya çalışıyoruz.”