![Şanslarını Bir de Beyaz Perdede Deneseler de Birer Facia Olmaktan Öteye Gidememiş 13 Oyun Filmi](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-20:36/Şanslarını Bir de Beyaz Perdede Deneseler de Birer Facia Olmaktan Öteye Gidememiş 13 Oyun Filmi.jpg)
Oyun dünyasında başarıyı yakaladıktan sonra bir de sinemada karşımıza çıkıp vasat olmaktan öteye gidememiş oyun uyarlaması filmlerin en kötülerine gelin bir göz atalım.
1. Double Dragon
2. BloodRayne
3. Hitman
4. Super Mario Bros.
5. Max Payne
6. Doom
7. Resident Evil Serisi
![7. Resident Evil Serisi](https://img-s1.onedio.com/id-616ab0ce1d51937229db39f9/rev-0/w-600/h-399/f-jpg/s-f0dec74d8d0d6e7e68f7b86ecd3eb9d9f603c382.jpg)
Filmleri seri olarak ele alacak olursak ilk iki filmin biraz hakkını yiyebiliriz ancak ortalama üstü olan bu iki film de serinin kalanını kurtarmaya yetmiyor. Absürt mantık hatalarıyla, insanı şaşırtmaktan bir yana dursun sinir bozan sözde twistleri ile ve suyu çıkan senaryosuyla Resident Evil bittiği için mutlu olduğumuz bir seri.