![Anadolu Efes, Türk Telekom Karşısında Zorlanmadı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-22:47/Anadolu Efes, Türk Telekom Karşısında Zorlanmadı.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-555ce85e3adb4a2b5d3fa8fc/rev-0/w-600/h-300/f-jpg/s-3621952334e1cbacd9d69915d0d6cdece4fc5916.jpg)
Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisi ilk maçında Anadolu Efes, Türk Telekom'u 88-71 mağlup etti.
Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final ilk maçında Anadolu Efes, Türk Telekom'u 88-71 yenerek, seride 1-0 öne geçti.
Karşılaşmaya iyi başlayan Türk Telekom, Johnson ve Carter'in basketleriyle 3. dakikada 8-3 öne geçti. Konuk takım, Janning'in basketleriyle skora denge getiren Anadolu Efes karşısında Cauley'in son saniye basketiyle ilk periyodu 21-19 üstün geçti.
İkinci periyotta tempoyu yükselten Anadolu Efes, savunmada zorlanan rakibi karşısında Cedi Osman ve Birkan ile sayı üreterek 15. dakikada 32-25 öne geçti. Valters ve Ümit'in basketleriyle farkın açılmasına izin vermeyen Türk Telekom karşısında ev sahibi ekip, ilk yarıyı 38-35 önde tamamladı.
Maçın ikinci yarısına da 8-2'lik seriyle başlayan Anadolu Efes, 23. dakikada 9 sayılık (46-37) fark yakaladı. Oyunun kontrolünü elinde bulunduran lacivert-beyazlılar, Saric, Krstic ve Janning ile bulduğu basketlerle son periyoda da 65-55 önde girdi.
Final periyodunda da etkili oyununu sürdüren Anadolu Efes, rakibinin oyuna ortak olmasına izin vermedi ve karşılaşmadan 88-71 galip ayrılarak, seride 1-0 öne geçti.
İki galibiyete ulaşacak takımın yarı finale yükseleceği seride ikinci maç, 23 Mayıs Cumartesi günü Ankara'da oynanacak.
1. Periyot: 19-21
Devre: 38-35
3. Periyot: 65-55
Eurosport
![](https://img-s1.onedio.com/id-555ce869921fc3b2451aa42a/rev-0/w-600/h-372/f-jpg/s-58a21a4a030cacf326d5263a536a84c54cab06a7.jpg)