![Vanda İki Çadırda Yangın](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-13:36/Van'da İki Çadırda Yangın.jpg)
Van merkeze bağlı Karpuzalan Köyün'de çadır yanması sonucu bir çocuk hayatını kaybetti, 3 çocuk da yaralandı.
Edinilen bilgiye göre Hamdi Yaralı'nın deprem sonrası evinin bahçesine kurduğu çadırda saat 21.30 da kömür sobasından sıçrayan kıvılcımlar 6 çocuklu ailenin kaldığı çadırı bir anda alev topuna çevirdi. Çıkan yangında 4 yaşındaki Ekrem Yaralı hayatını kaybetti. Yangında Meltem, Raif ve Ayşe Yaralı da çeşitli yerlerinden yandı. Yangın sonrası köye itfaiye ve ambulans ekipleri sevk edildi.
Yaralı 3 kardeş ambulansa alınarak ilk tedavileri yapılmaya başlandı.
Karpuzalan köyünde 18 Kasım'da meydana gelen çadır yangınında 3 çocuk hayatını kaybetmişti.