'Her yaşın güzelliği başka.' Bu cümleyi duymayanınız yoktur. Eh, her yaşın güzelliği de başka, krizi de başka aslında. En etkili kriz dönemi neden 25 yaşında geliyor peki? Çünkü okullar bitmiş, hayata karşı tek başınıza olduğunuzu fark ettiğiniz o his işte tam da bu yaşta ortaya çıkıyor. Ergenlikten yetişkinliğe bir anda geçiyorsunuz.
Bu yaşın ilerleyen dönemlerinde gireceğimiz farklı yaşların da sendromları var ama şimdi hepsini birden vererek mavi ekrana sebep olmak da istemiyoruz...
Gelelim 25 yaş krizinin acı gerçeklerine...
1. Artık kendi paranızı kazanmayı ve bunu yönetmeyi bilmeniz gerekiyor.
2. Öğrenci evinden çıkıp kendi evinize geçmeniz için sizi ikna etmeye çalışan çevrenizin baskıları sizi yıldıracak mı yıldırmayacak mı zamanla öğreneceksiniz.
3. Facebook'a her girdiğinizde en az 3 arkadaşınızın düğün fotoğraflarına maruz kalacak ve gözlerinizin kanamasına neden olacak samimiyetsizlikte gönderilere denk geleceksiniz.
Kocişkomla kahvaltı keyfi.
4. "Ne yesem yarıyor ya!" diyeceğiniz bir döneme girmeye hazır olun.
Gelsin diyet ürünler gitsin detoks suları.
5. Kira boşa gitmesin diye evden çıkmayıp, dönem dönem asosyalliğin dibine vuracaksınız.
6. Ev yemeği yaparım diye aldığınız o haftalık belki aylık mutfak alışverişinin çürüdüğüne tanık olacaksınız.
Yapma annem yapma evladım...
7. "Kendime vakit ayırmak istiyorum ne olur." diye kendi kendinize konuştuğunuz bir döneme hazır olun.
Kendinizi, sabah işe akşam eve rutininden baymış halde duvarları izlerken bulacaksınız.