Oyun uyarlaması dizi ve filmlere bir yenisi daha ekleniyor, üstelik bu kez beyaz perdede göreceğimiz oyun gerçek bir klasik! 1980 yılında oyuncularla buluşup tüm endüstriyi değiştirmiş olan Pac-Man canlı aksiyon filmi ile izleyici karşısına çıkacak.
Pac-Man 1980 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünden bu yana popüler kültürün önemli bir figürü haline geldi.
Oyun dünyası o günlerden bu yana çok değişti ve şimdilerde devasa bir sektör haline geldi. Peki hızla gelişen bu sektörün ekonomik altyapısı nasıl?👇
Pac-Man o dönemler sektöre karşı kadınların da ilgisini arttırması ile pek çok farklı yönden de ne kadar önemli bir oyun olduğunu kanıtlıyor.👇
Hem oyun sektöründe, hem de popüler kültürde apayrı bir yeri olan Pac-Man şimdi ise kendi canlı aksiyon filmine kavuşuyor!
Pac-Man kendisine daha önce de sinemada yer bulmuştu.
2015 yılında vizyona giren Pixels filminde bir 'bölüm sonu canavarı' olarak gördüğümüz Pac-Man Wreck It Ralph gibi animasyon filmlerde de göründü. Oyunları haricinde kendine ait TV animasyon şovlarına, hatta ve hatta Pac-Man Fever adlı bir şarkıya da sahip olan ikonik karakterin kendine ait filminin nasıl olacağını ise hep birlikte göreceğiz.