![Kadın Stand-Up Grubu Çok Da Fifi Tabuları Yıkıyor](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:14/Kadın Stand-Up Grubu 'Çok Da Fifi' Tabuları Yıkıyor.jpg)
'Çok da Fifi' kadın stand up grubu, Türkiye'deki erkek egemen stand-up ve komedi dünyasında kendine yer açıyor.
Evlilik kurumundan ve kadın cinselliğinden mizahi bir dille bahsederken ön yargıları da yıkan grup, ilk kez 2016'da "Çok da Fifi Hatunlar Stand-Up" adıyla sahne aldı.
![Evlilik kurumundan ve kadın cinselliğinden mizahi bir dille bahsederken ön yargıları da yıkan grup, ilk kez 2016'da "Çok da Fifi Hatunlar Stand-Up" adıyla sahne aldı.](https://img-s1.onedio.com/id-5d555d14f41d0ebc18ac7a70/rev-0/w-600/h-334/f-jpg/s-1500a87afebbf17d94803c794c9edc1db118b4d4.jpg)
Aslı Akbay, Meltem Parlak, Buse Sinem İren, Hande Yögen, Deniz Özturhan ve Şirincan Çakıroğlu'ndan oluşan komedi grubu, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da ilk kadın stand-up ekibi olduklarını söylüyor.
Toplumun kadına ve erkeğe bakışından, kendi tecrübelerinden, aile içinde yaşadıkları komik olaylardan beslenen komedyenler, "İnsanlar bize gülerken ön yargılarından kurtuluyor" diyorlar.
![Toplumun kadına ve erkeğe bakışından, kendi tecrübelerinden, aile içinde yaşadıkları komik olaylardan beslenen komedyenler, "İnsanlar bize gülerken ön yargılarından kurtuluyor" diyorlar.](https://img-s1.onedio.com/id-5d555d0842a4c47e18b14fb0/rev-0/w-600/h-334/f-jpg/s-6ba17101db730a4470fd430087c41fde0e26f31e.jpg)