![Et Yemeği mi, Sebze Yemeği mi Tartışmalarının Ara Bulucusu: Karnıyarık Tarifi](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-23:06/"Et Yemeği mi, Sebze Yemeği mi" Tartışmalarının Ara Bulucusu: Karnıyarık Tarifi.jpg)
“Et yemeği mi sebze yemeği mi?” şeklinde vuku bulan sofra tartışmalarının en orta yolcu, en ara bulucu çözümlerinden biri de karnıyarıktır. İçinde barındırdığı et de sebze de tatmin edici oranda olduğu için ev içinde çıkabilecek “hep et yiyoruz” ya da “hep sebze yemeği yiyoruz” konulu isyanların bir numaralı bastırıcısı olan karnıyarık gerek malzemeleri gerekse de tarifi açısından hiç de zor bir yemek değil.
Peki neden karnıyarık?
![](https://img-s1.onedio.com/id-58beb45c937a497114061f8e/rev-0/w-600/h-350/f-jpg/s-bc280c0f586b377ceb3348107bf2a10f4fcf011a.jpg)
Karnıyarık için malzemeler
Patlıcanların karnını yarmaya başlayalım o zaman
![](https://img-s1.onedio.com/id-58beb462937a4971140620c9/rev-0/w-600/h-462/f-jpg/s-28a37a89436a1118a8c68ef29a1cbf4a8a46fe45.jpg)
Aman yağlı kalmasın
Şimdi, karnıyarık için iç harcının nasıl hazırlandığını inceleyelim
İç harcını, patlıcanların içine doldurmaya başladık
Sıra geldi sosa
Ve yemeğimiz hazır!
![](https://img-s2.onedio.com/id-58beb48f937a4971140625b7/rev-0/w-600/h-397/f-jpg/s-04c62567d698bec5b2744b3f241bed3d519ec28a.jpg)