![İkna yoluyla teslim olan 2 terörist aileleriyle buluşturuldu](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-10:11/İkna yoluyla teslim olan 2 terörist aileleriyle buluşturuldu.jpg)
Kentte terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarla huzur ve güveni tesis etmeye çalışan güvenlik güçleri, dağa kaçırılan çocukların aileleriyle de görüşerek ikna faaliyetleri yürütüyor.
Bu kapsamda Mardin Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmayla PKK/KCK adına kırsal alanda faaliyet gösteren E.G. ve H.M'nin terör örgütünden kaçarak Şırnak'ın Silopi ilçesi yakınlarındaki Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olması sağlandı.
Teröristlerden E.G.'nin 7, H.M.'nin de 6 yıl önce dağa götürüldüğü belirlendi.