![Tüketicilerin Güveni Artıyor: TCMB ve TÜİKin Ortak Hazırladığı Veride Beklentilerde İyileşme Görüldü](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-10:21/Tüketicilerin Güveni Artıyor: TCMB ve TÜİK'in Ortak Hazırladığı Veride Beklentilerde İyileşme Görüldü.jpg)
Merkez Bankası ve TÜİK'in birlikte hazırladığı Tüketici Güven Endeksi, temmuz ayında olduğu gibi ağustosta da yükseliş gösterdi.
Tüketici güven endeksi 72,2 oldu
![Tüketici güven endeksi 72,2 oldu](https://img-s1.onedio.com/id-63048276f0c6f7f57c5ee08f/rev-0/w-600/h-290/f-jpg/s-dd974a85302e4165ad557eb7c92d64f213433cdb.jpg)
Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, Ağustos ayında bir önceki aya göre %6,1 oranında artarak, Temmuz ayında 68,0 olan endeks, Ağustos ayında 72,2 oldu.
Geçen yılın ekim ayında bu yana düşen beklentilerin son iki aydır artışta olduğu da görülüyor👇
![Geçen yılın ekim ayında bu yana düşen beklentilerin son iki aydır artışta olduğu da görülüyor👇](https://img-s1.onedio.com/id-63048280a8e849d77cdb84a3/rev-0/w-600/h-240/f-jpg/s-f7ab7f7dabcfc5a3ac40a939f37b43b806274116.jpg)