![Manisada 3 bin yıllık mızrak uçları ele geçirildi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-16:38/Manisa'da 3 bin yıllık mızrak uçları ele geçirildi.jpg)
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, H.U ve A.A'nın ellerinde tarihi eser bulundurduğu bilgisi üzerine Kuşlubahçe, Uncubozköy ve Gökçeköy mahallelerindeki 3 adrese baskın yaptı.
Aramalarda 11 mızrak ucu ile Roma dönemine ait 3 bronz sikke ele geçirildi.
Manisa Müze Müdürlüğü ekibinin yaptığı ön inceleme sonucu mızrak uçlarının 3 bin yıl öncesine tarihlendiği, kesin tespitin analiz sonucu belli olacağı öğrenildi.
Şüpheliler, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.