![Çağla ve İpek Çeyrek Finalde](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-23:10/Çağla ve İpek Çeyrek Finalde.jpg)
Milli tenisçiler Çağla Büyükakçay ile İpek Soylu, Dubai'de düzenlenen Al Habtoor Tennis Challenge'da teklerde çeyrek finale yükseldi
![](https://img-s1.onedio.com/id-564386a1159767811e96f8e6/rev-0/w-600/h-316/f-jpg/s-c972e593b63d71f3e82b9405d407d5867262ce72.jpg)
Türkiye Tenis Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 75 bin dolar ödüllü ITF turnuvasında 6 numaralı seribaşı Çağla, İsviçreli Amra Sadikovic'i 6-2, 6-3'lük setlerle yenerek, çeyrek finalist oldu. Milli sporcu, yarı final yolunda dünya sıralamasının 57. basamağındaki Rumen Alexandra Dulgheru ile eşleşti.
Turnuvanın 7 numaralı seribaşı İpek Soylu ise Hint rakibi Ankita Raina'yı 7-5 ve 6-2'lik setlerle geçti. İpek, çeyrek finalde Slovak Kristina Kucova ile karşı karşıya gelecek.
İpek Soylu, çiftler kategorisinde de günü galibiyetle kapattı. Turnuvada çiftlerde 1 numaralı seribaşı olarak mücadele eden İpek Soylu-Elise Mertens (Belçika) ikilisi, Rus ikili Polina Leykina-Natalia Vikhlyantseva'yı 6-3 ve 6-3'lük setlerle yendi. Yunan Maria Sakkari ile ortaklık kuran Çağla ise çiftlerdeki çeyrek final maçına yarın çıkacak.
HaberTürk