![Galatasaray, UEFA Avrupa Liginde Gruplara Kaldı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-19:44/Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde Gruplara Kaldı.jpg)
UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanşında Danimarka temsilcisi Randers'i 2-1 yenen Galatasaray, adını gruplara yazdırdı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-6127f3a3099bf7dd7336381d/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-b48585843c01122995dce5773e666e8721c18c4d.jpg)
Sarı-kırmızılı ekip, Türk Telekom Stadı'nın zeminindeki yenileme çalışmaları nedeniyle Danimarka temsilcisini Kasımpaşa'daki Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda konuk etti.
Tribünlerde yer alan yaklaşık 7 bin taraftarının da desteğiyle müsabakaya iyi başlayan Galatasaray, rakip kalede baskı kurdu.
Ancak 11. dakikada diğer yarı alanda kullanılan taç atışı kendi kalesinde tehlikeye dönüştü ve Marvin Egho, Randers'i 1-0 öne geçiren golü buldu.
Skor olarak geri düşen sarı-kırmızılı ekip, üst üste tehlikeli ataklar geliştirse de ilk yarıda golü bulamadı. Mücadelenin ilk yarısını konuk takım 1-0 üstün tamamladı.
İkinci yarıya adeta golle başlayan Galatasaray, 48. dakikada Patrick Van Aanholt'un ağları havalandırmasıyla beraberliği buldu. Mbaye Diagne ile üst üste girdiği pozisyonlardan yararlanamayan sarı-kırmızılılar, 59. dakikada Frederik Lauenborg'un kendi kalesine attığı golle öne geçti.
İyi oyununu sürdüren Galatasaray, kalan dakikalarda farkı açamasa da karşılaşmayı 2-1 kazandı. Danimarka'daki 1-1 beraberlikle sona eren ilk maçın rövanşını 2-1 kazanan Galatasaray gruplara adını yazdırdı.
UEFA Avrupa Ligi'nde 4. kez gruplarda
![UEFA Avrupa Ligi'nde 4. kez gruplarda](https://img-s1.onedio.com/id-6127f5de73a0b5977423d08a/rev-0/w-600/h-407/f-jpg/s-a76a9d90d22889419e37894921d9563d930144ad.jpg)
Galatasaray, Avrupa'nın futbolda 2 numaralı organizasyonunda grup sistemine geçilmesinin ardından ilk olarak 2007-2008 sezonunda gruplarda mücadele etti.
Sarı-kırmızılı ekip, sonrasındaki 2 sezonda da (2008-2009, 2009-2010) gruplara kalma başarısı gösterdi.
Ayrıca Galatasaray, 2009-2010 sezonundan sonra ilk kez bir Avrupa kupası organizasyonunda elemeleri geçerek adını gruplara yazdırdı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-6127f5e073a0b5977423d08c/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-2002a2309f10aba762cf8065262265ce4c5e739e.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-6127f5e301d0c98574198b14/rev-0/w-600/h-435/f-jpg/s-8d75415e01f1498bf013cce59a1b1d1b7267e076.jpg)
![](https://img-s2.onedio.com/id-6127f5e6ea8186f273df71e4/rev-0/w-600/h-420/f-jpg/s-3f2d06bef57c548791485d658b2097f9d0c8f2da.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-6127f5eaea8186f273df71e6/rev-0/w-600/h-740/f-jpg/s-3e6caf56d35bd91f68effb32e11cf195229911f0.jpg)