![Şarkı Sözleriyle Ruha, Melodileriyle Kulağa Kendini İşleyen Grup: Düş Sokağı Sakinleri](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-03:11/Şarkı Sözleriyle Ruha, Melodileriyle Kulağa Kendini İşleyen Grup: Düş Sokağı Sakinleri.jpg)
Müzik tarihimizin en kendine has gruplarından biri hiç kuşkusuz Düş Sokağı Sakinleri! Yolculuğu 1993 yılından 2000'lere kadar süren bu grup kısa bir sürede birçok büyülü şarkıya imza attı.
Şarkı sözleriyle ruha, melodileriyle kulağa kendini işleyen grup Düş Sokağı Sakinleri'nden kısaca bahsettik.
Düş Sokağı Sakinleri, Murat Çelik ve Murat Yılmazyıldırım tarafından 1993'te kuruldu.
![Düş Sokağı Sakinleri, Murat Çelik ve Murat Yılmazyıldırım tarafından 1993'te kuruldu.](https://img-s2.onedio.com/id-601533b522fdfe5c3beb7df1/rev-0/w-600/h-600/f-jpg/s-47176e699ddb6f7caa9afa0a1d1e59e322357d25.jpg)
Müzik kariyerlerine Düş Sokağı Sakinleri'yle başlayan Murat Çelik ve Murat Yılmazyıldırım beraber çalıştıkları süre boyunca yazdıkları şarkı sözleriyle birçok insanın hafızasında unutulmaz eserler bıraktılar. Bu unutulmaz şarkı sözlerinde elbette her ikisinin de yazar olmasının da payı büyüktü.
Düş Sokağı Sakinleri, ilk albümleri Düş Sokağı'nı 1993 yılında yayınlandı.
![Düş Sokağı Sakinleri, ilk albümleri Düş Sokağı'nı 1993 yılında yayınlandı.](https://img-s1.onedio.com/id-601533a935b11cc63c59feb3/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-7ce8370144835ca153e5bb13cdf55208047d55e0.jpg)
Sevdan Bir Ateş, Zaman Siler Her Şeyi gibi şarkılar başta olmak üzere grubun kendine has tarzını ortaya çıkarın bu albüm oldukça sevildi. Belki şarkıların sözlerinden belki melodilerden ya da belki de tamamen başka şeylerden, insan bir şekilde kendini Düş Sokağı Sakinleri'nin yaptığı müziğe yakın hissediyordu.
İlk albümlerinin ardından birçok konsere imza atan Düş Sokağı Sakinleri, 1997 yılında Yaşadıkça ve 1999 yılında Üç adlı albümleri çıkardı.
![İlk albümlerinin ardından birçok konsere imza atan Düş Sokağı Sakinleri, 1997 yılında Yaşadıkça ve 1999 yılında Üç adlı albümleri çıkardı.](https://img-s1.onedio.com/id-601533d5176f49a03d108abf/rev-0/w-600/h-808/f-jpg/s-7e0f0e02087d16c2ac15dbc77a2e6e6c9d64d6ee.jpg)
İlk albümde olduğu gibi bu albümlerle de kendi ruhani dünyalarını dinleyicilerine açmaya devam ettiler.
Üçüncü albümleri sonrasında yollarını ayıran Düş Sokağı Sakinleri üyeleri müzikal kariyerlerine solo şekilde devam ettiler.
![Üçüncü albümleri sonrasında yollarını ayıran Düş Sokağı Sakinleri üyeleri müzikal kariyerlerine solo şekilde devam ettiler.](https://img-s1.onedio.com/id-60153412e654c2f83d71060d/rev-0/w-600/h-388/f-jpg/s-ddee2a9b49626196735625007cdec737719be178.jpg)