![Kars Çayında curling oynayan çocukların hayalleri gerçek oldu](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-18:29/Kars Çayı'nda curling oynayan çocukların hayalleri gerçek oldu.jpg)
Donan Kars Çayı'nda amatör malzemelerle oynadıkları curling ile tanımıştık onları. Kars'ın Yolboyu Köyü'ne malzeme desteği ile giden federasyon yetkilileri bu kez o çocukları, Erzurum'da misafir etti. Çocuklar ilk defa gerçek buz üzerinde curling oynadı.
![Milli curlingciler köy çocukları ile Kars Çayı'nda curling oynadı](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/1496000/curling-1497094_3.jpg)
Milli curlingciler köy çocukları ile Kars Çayı'nda curling oynadı
Türkiye Curling Federasyonu görüntüler üzerine harekete geçti. Köye kadar giderek malzeme dağıttı. Ardından da o çocukları Erzurum'da, gerçek curling salonunda ağırladı.
Curling pistinde çocuklara milli sporcular eşlik etti. Çocuklar kısa bir eğitimin ardından buz üzerinde hünerlerini sergiledi.
Haber: Mikail Kurban