![Kadınların Ne Giyeceklerini, Nasıl Davranacaklarını, Nasıl Kadın Gibi Görüneceklerini Dayatan Herkese İki Çift Lafımız Var!](https://kilalu.blog/news/2024-08-01-08:38/Kadınların Ne Giyeceklerini, Nasıl Davranacaklarını, Nasıl Kadın Gibi Görüneceklerini Dayatan Herkese İki Çift Lafımız Var!.jpg)
Klavye delikanlılarından siz de bıkmadınız mı?
Sosyal medyayla, özellikle de Twitter'la haşır neşirseniz bu tip kalıplara mutlaka rastlamışsınızdır...
![Sosyal medyayla, özellikle de Twitter'la haşır neşirseniz bu tip kalıplara mutlaka rastlamışsınızdır...](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6dbb983776d05876fa4f/rev-0/w-600/h-513/f-jpg/s-4b1e7ce6b64e7da391c145fa5fc7fa284d7624fa.jpg)
Ne giymeleri gerektiğini söyleyenlerden tutun da, 'Bunu giyin' diyenlere kadar pek çok işsiz kişi kadınlara kendi zevklerini dayatmaya çalışıyorlar. Bunun altında Türk kadınlarının dış görünüşünü eleştirenler mi dersiniz, sunuş için verilen pozların Türk kadınları tarafından becerilemeyeceğini anlatanlar mı dersiniz; herkes orada herkes!
"Kadınım demesin..."
!["Kadınım demesin..."](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6dbd1be24d014e8806af/rev-0/w-600/h-610/f-jpg/s-b9dd8fe1eff07e055e4f85532997442eaa8872ed.jpg)
Kadınların nasıl görünmesi gerektiğini düşünen ancak bunun zerre kıymeti olmadığını bir türlü anlayamayan bu kitle bu kalıplarla sık sık önümüze çıkıyor. Birtakım şeylere sahip olmayan, bazı şeyleri yapamayan, onu giyemeyen, bunu taşıyamayan kadınların kendine kadın dememesi gerektiğini düşünüyorlar. Niye, neye karşı çıkıyorlar tam olarak anlayamadık ama devam edelim...
"Getir götürümü yapar..."
!["Getir götürümü yapar..."](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6dbf38cb95f44e1d463b/rev-0/w-600/h-547/f-jpg/s-450dc8371856589e313f8507c2fea0980c8b38bf.jpg)
Siz zannettiniz ki bunu sadece erkekler yapıyor; öyle değil, kadınlar da hemcinslerini aynı şekilde gömmek için sıraya giriyorlar. Bir insan bir insanın neden getir götürünü yapsın arkadaşlar sadece tipi yerinde diye? Ayrıca, kime göre ve neye göre konuşuyoruz?
Şimdi de bunu başımıza bela ettiler!
![Şimdi de bunu başımıza bela ettiler!](https://img-s3.onedio.com/id-5e4e6c0e8a0b3989610ef8f8/rev-0/w-600/h-462/f-jpg/s-deef2319b45e9c49f880e70288f1cd23bc0d3a8a.jpg)
Yaşadığımız coğrafyada bu elbiseyi giyebilecek kadın yokmuş! Bir yandan Türk kadınının dış görüntüsüyle ilgili eleştiri yapmaya çalışırken, diğer yandan da giyim zevkine bulaşıyor.
İşte elbise de bu...
![İşte elbise de bu...](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6c164a7003764e6d20d6/rev-0/w-600/h-314/f-jpg/s-600151860e00c30faa76d1e11c30cc2cf7f95cd4.jpg)
Sosyal medyada elbette bu paylaşıma çok fazla tepki geldi ama önce biz anlatalım derdimizi: Ateş kırmızısı olan ve üst kısımdaki dekoltesiyle gerçekten de çok şık görünen bu elbiseyi günlük hayatımızda giymekten çekiniyoruz. Yakışmadığı, üzerimizde iyi durmadığı ya da fiziğimiz nedeniyle değil; gören gözlerin tacizinden! 'O saatte orada ne işi varmış? Dekolte giymeseymiş... Tahrik etmeseymiş...' ve daha pek çok şey... Biz bunlara başka bir ülkede mi maruz kalıyoruz da böyle bir şeyle karşılaşıyoruz?
Bu elbiseleri günlük hayatında rahatlıkla giyen kız kardeşlerime de buradan selam çakayım; helal olsun!
Tepki geldi demiştik, işte o paylaşımlar...
![Tepki geldi demiştik, işte o paylaşımlar...](https://img-s3.onedio.com/id-5e4e6dd4ef81a44f4e0725e2/rev-0/w-600/h-213/f-jpg/s-3e6d52a54e58161306db417541e54ec871414b23.jpg)
👇
![👇](https://img-s3.onedio.com/id-5e4e6dd58a0b3989610ef908/rev-0/w-600/h-121/f-jpg/s-09f8445ddeee7ae5c91cac0630e48f3733a28998.jpg)
👇
![👇](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6dd68a0b3989610ef90a/rev-0/w-600/h-126/f-jpg/s-a238850a90f2d083a7204da4dac42050a6e5eb14.jpg)
👇
![👇](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6dd77dd38f4a4fd8683d/rev-0/w-600/h-154/f-jpg/s-0efb5dd97b5e0c233cb82667faad032e3572254a.jpg)
👇
![👇](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6dd9d3666b1b61fc1870/rev-0/w-600/h-232/f-jpg/s-e796ad6eda34f328c0e1387fb673e7f5db6db2e1.jpg)
👇
![👇](https://img-s1.onedio.com/id-5e4e6ddabe455f26631ef4ef/rev-0/w-600/h-178/f-jpg/s-358c124e35d7954cf47b524a06e3330c692a8671.jpg)
👇
![👇](https://img-s3.onedio.com/id-5e4e6ddbf6fe474c61ecdba8/rev-0/w-600/h-181/f-jpg/s-e36bc47f1c52c3cc84fefab267df1f0617968731.jpg)
👇
![👇](https://img-s2.onedio.com/id-5e4e6ddc02be44a258f599e7/rev-0/w-600/h-175/f-jpg/s-61eea969214f0eab5358778666732c5c4fa2f61e.jpg)
👇
![👇](https://img-s3.onedio.com/id-5e4e6ddf983776d05876fa52/rev-0/w-600/h-149/f-jpg/s-217cc96477ffb6c198e52f4e87155b3ad01d2672.jpg)
👇
![👇](https://img-s3.onedio.com/id-5e4e6de19a50912f59a94fd2/rev-0/w-600/h-140/f-jpg/s-9f2ff7ae77b56f8c7a83ad6b29f52cf8466d519d.jpg)
👇
![👇](https://img-s2.onedio.com/id-5e4e6de2be455f26631ef4f1/rev-0/w-600/h-198/f-jpg/s-1be3f0165f53efa40b9270eda822144fd8f826e7.jpg)