![Seçmen Listeleri Askıya Geliyor: Son Gün 17 Ocak!](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-18:58/Seçmen Listeleri Askıya Geliyor: Son Gün 17 Ocak!.jpg)
31 Mart 2024 yılında gerçekleştirlecek yerel seçimler için seçmen listeleri 4 Ocak’ta askıya asılacak. Vatandaşlar, en geç 17 Ocak Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar seçmen listesine itiraz edebilecek.
Yüksek Seçim Kurulu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile yerel seçimler için startı verdi.
![Yüksek Seçim Kurulu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile yerel seçimler için startı verdi.](https://img-s2.onedio.com/id-65959fc4339d3ef74d0c7c77/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-b1fbc15eb37f58e1a7a1c67f767043d1462f4e75.jpg)
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi takviminin belirlenmesinin ardından vatandaşların ikametlerini kontrol etmesi için 4 Ocak’ta listeler ortaya çıkacak.
![31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi takviminin belirlenmesinin ardından vatandaşların ikametlerini kontrol etmesi için 4 Ocak’ta listeler ortaya çıkacak.](https://img-s1.onedio.com/id-65959fcee334b228b6476bbc/rev-0/w-600/h-340/f-jpg/s-12ea2ae72b310024177a852f765bab0f6ee7f548.jpg)
Seçmen listeleri, mahalle muhtarlıklarından veya YSK’nın internet sitesinden kontrol edilecek.
![Seçmen listeleri, mahalle muhtarlıklarından veya YSK’nın internet sitesinden kontrol edilecek.](https://img-s1.onedio.com/id-65959fd5e334b24771476bdf/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-681ba3fcdf773527d3e3e7ca244511cfac403598.jpg)
18 yaşından büyükseniz ve seçmen listesinde isminiz bulunmuyorsa en geç 17 Ocak Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne itirazda bulunmanız gerekiyor.
![18 yaşından büyükseniz ve seçmen listesinde isminiz bulunmuyorsa en geç 17 Ocak Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne itirazda bulunmanız gerekiyor.](https://img-s1.onedio.com/id-65959fe0339d3e70fa0c7d96/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-2a3b704ae0c98f496ee619987694bdcc41c306bc.jpg)