![8 Yaşındaki Meryem Kaldırımda Yürürken Can Verdi: Kırmızı Işığa Yakalanmamak İçin Gaza Basan Sürücü Serbest](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-00:22/8 Yaşındaki Meryem Kaldırımda Yürürken Can Verdi: 'Kırmızı Işığa Yakalanmamak İçin Gaza Basan' Sürücü Serbest.jpg)
İstanbul, Bağcılar’da kontrolden çıkan bir otomobil kaldırıma çıktı ve 4’ü çocuk 6 kişiye çarptı. Kazada ağır yaralanan 8 yaşındaki Meryem hayatını kaybetti. Sürücü 'denetimli serbestlik' şartıyla serbest bırakıldı...
Cinayet gibi kaza Yavuzselim Mahallesi’nde yaşandı.
![Cinayet gibi kaza Yavuzselim Mahallesi’nde yaşandı.](https://img-s1.onedio.com/id-5a96531a98c14f0115184b40/rev-0/w-600/h-462/f-jpg/s-edeb9ae7470c6c1994fda8c8149ed517aa1e7cca.jpg)
Gazete Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göreTuba Cize ve yengesi Suzan Cize yanlarına çocuklarını da alıp gezintiye çıktı. Kaldırımda yürüyen aileye sürücüsünün kontrolünden çıkan bir otomobil çarptı. Kazada 4’ü çocuk 6 kişi yaralandı.
8 yaşındaki Meryem kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti...
Kaldırıma çıkan aracın direksiyonundaki Vahit Kaan D.’nin otomobilini çok hızlı kullandığı, sarı yanan trafik ışığında kırmızıya yakalanmamak için gaza bastığı iddia ediliyor.
![Kaldırıma çıkan aracın direksiyonundaki Vahit Kaan D.’nin otomobilini çok hızlı kullandığı, sarı yanan trafik ışığında kırmızıya yakalanmamak için gaza bastığı iddia ediliyor.](https://img-s2.onedio.com/id-5a964ec74f1953602a744c14/rev-0/w-600/h-318/f-jpg/s-9274a7ad916dd73b0f8f2403f3ed9f52203c7e5a.jpg)
Gözaltına alınarak Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen sürücü Vahit Kaan D., denetimli serbestlik kararı uygulanarak bırakıldı.
![Gözaltına alınarak Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen sürücü Vahit Kaan D., denetimli serbestlik kararı uygulanarak bırakıldı.](https://img-s1.onedio.com/id-58e21ca5fe6d4d1f08632c0f/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-b202f21935ca5d0cdbeb64394d1b675450d36a21.jpg)
'En çok beni kahreden ise kızımı toprağa verirken sürücünün serbest bırakılması'
!['En çok beni kahreden ise kızımı toprağa verirken sürücünün serbest bırakılması'](https://img-s3.onedio.com/id-5a964da38b361d4d1418b0f8/rev-0/w-600/h-313/f-jpg/s-290871f4d6292e8af10d15480c6321e03e620a5d.jpg)
Anne Tuba C. “Bir taraftan oğlum M. E.’yi korumaya aldım. O sırada bir taraftan da kızım Meryem’i tutmak istedim. Ancak ulaşamadım. Oğlumla düştüm yere ama kızımı kurtaramadım. En çok beni kahreden ise kızımı toprağa verirken sürücünün serbest bırakılması, dışarıda olması” dedi.