![Mardinde Bir Uçurtma Ustası, Atatürk Posterli Uçurtmasını Cumhuriyetin 100’üncü Yılı İçin Uçurdu](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-19:07/Mardin'de Bir Uçurtma Ustası, Atatürk Posterli Uçurtmasını Cumhuriyetin 100’üncü Yılı İçin Uçurdu.jpg)
Mardin'de uçurtma ustası Zahit Mungan, Atatürk posterli uçurtmasını, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü öncesi tarihi kentin semalarında uçurdu.
26 yıldır sürdürdüğü uçurtma tutkusu ile 30 ülkedeki 39 festivale katılarak birçok madalya kazanan uçurtma ustası Zahit Mungan, kendine özgü profesyonel uçurtmalar tasarlayıp imal ediyor.
![26 yıldır sürdürdüğü uçurtma tutkusu ile 30 ülkedeki 39 festivale katılarak birçok madalya kazanan uçurtma ustası Zahit Mungan, kendine özgü profesyonel uçurtmalar tasarlayıp imal ediyor.](https://img-s2.onedio.com/id-653cafe0c14f5162873d2a47/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-fb6683f56eb764a0ccf86ffc28405a4cbcc5b902.jpg)
Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için bir uçurtma tasarlayan Mungan, “Atatürk posterli uçurtmamı, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı dolayısıyla Mardin’in semalarında uçurduk” dedi.
![Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için bir uçurtma tasarlayan Mungan, “Atatürk posterli uçurtmamı, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı dolayısıyla Mardin’in semalarında uçurduk” dedi.](https://img-s1.onedio.com/id-653cafe9c14f5127623d2a8c/rev-0/w-600/h-1044/f-jpg/s-1596cb470816cf4e66539bca7b604de2dd3a4ff2.jpg)
İşte o anlar: 👇
Kapat