Bilgisayarlar, telefonlar yokken insanlar ne yapıyormuş gibi cümleleri çok sık duyarız. Teknolojinin bu kadar ilerlemediği, bilgisayarların, akıllı telefonların ve özellikle internetin hayatımızın merkezi olmadığı zamanlar ne yapıyorduk? Tabii bunu söylerken sokakta saklambaç oynamaktan, Facebook'ta değil de insanlarla yüz yüze sohbet etmekten, mail yerine mektup yazmaktan falan bahsetmiyorum. Daha çok nasıl ödev yapıyorduk, haberleri nasıl okuyorduk, bilmediğimiz İngilizce bir kelimenin anlamını nasıl öğreniyorduk?