![Diyarbakırlı Öğrencilerden Proje: Su Satalım, Afrikaya İçme Suyu Kuyusu Açalım](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-00:35/Diyarbakırlı Öğrencilerden Proje: Su Satalım, Afrika'ya İçme Suyu Kuyusu Açalım.jpg)
'Bizim için altın ne kadar değerliyse, onlar için su da bu kadar değerli' diyen Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinden Devrim Aygün, Afrika'da temiz içme suyuna ulaşamayan insanlara dikkat çekiyor. Öğretmen ve öğrencilerin başlattığı proje ile Afrika'da suya ulaşamayan insanlar için su kuyusu açılacak.
Bu proje ile öğrenciler hem girişimciliği öğreniyor hem de bu girişimi ihtiyaç sahibi insanların yararına sunuyorlar.
![Bu proje ile öğrenciler hem girişimciliği öğreniyor hem de bu girişimi ihtiyaç sahibi insanların yararına sunuyorlar.](https://img-s1.onedio.com/id-5aba20853e4ddb8c10aefe2d/rev-0/w-600/h-336/f-jpg/s-75229e7263375a55e1c6084e4c3a0da9f4bb5d52.jpg)
Fotoğraf: Hatice Kamer
22 Masi - 22 Mart Dünya Su Günü
![22 Masi - 22 Mart Dünya Su Günü](https://img-s1.onedio.com/id-5aba20a1c3800869131536fc/rev-0/w-600/h-336/f-jpg/s-6c9ae1063d73c8b6687e7f98a75c4859f72b19b4.jpg)
Öğrencilerin proje kapsamında şirket kurmaları, kendi marklarını yaratmaları ve bu markayı piyasaya sunmaları gerekmiş. Öğrencilerin bu proje kapsamında açtıkları şirketin adı 22 Masi, suyun markası da Kuyu.
Fotoğraf: Hatice Kamer