![Karneler Bugün Verilecek mi? E-Okul Karne Notu Öğrenme: Karneler Yüz Yüze mi Verilecek?](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-10:38/Karneler Bugün Verilecek mi? E-Okul Karne Notu Öğrenme: Karneler Yüz Yüze mi Verilecek?.jpg)
Karnelerin dijital olarak e- okul üzerinden erişime açılmasının ardından basılı kağıt olarak da almak isteyen öğrenciler “karneler yüz yüze verilecek mi?” sorusuna yanıt arıyor. 2 Temmuz 2021 Cuma günü eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte tatil başlayacak. Peki, karneler ne zaman, nasıl verilecek, e-okul karne notu nasıl öğrenilir? İşte detaylar...
Karneler Ne Zaman, Nasıl Verilecek? Yüz Yüze Verilecek mİ?
![Karneler Ne Zaman, Nasıl Verilecek? Yüz Yüze Verilecek mİ?](https://img-s1.onedio.com/id-60dec8f10959dcb7473539eb/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-66f8a427bac945033ec4b8f4c147b40ac5e289be.jpg)
2 Temmuz 2021 Cuma günü karneler basılı olarak da verebilecek. Dileyen öğrenci ya da veli yüz yüze olarak basılı karneyi alabilecek. 2 Temmuz 2021 Cuma günü eğitim öğretim döneminin sona ermesiyle birlikte basılı karneler de alınabilecek.
E-okul Karne Notları Nasıl Görüntülenir?
![E-okul Karne Notları Nasıl Görüntülenir?](https://img-s1.onedio.com/id-60dec98d311c38ae476d2a33/rev-0/w-600/h-312/f-jpg/s-f33e37482d088ce32e8041c569c3617c70a0f8ea.jpg)
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin karneleri kısa bir süre sonra elektronik ortamda erişime açıldı. Bakanlıktan alınan bilgiye göre, ilkokul, ortaokul, lise kademelerindeki tüm öğrenciler karnelerine 'e-okul.meb.gov.tr' internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, 'takdir ve teşekkür' belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.
E-okul Not Görüntüleme Ekranı
![E-okul Not Görüntüleme Ekranı](https://img-s1.onedio.com/id-60deca0211b2d00948927d09/rev-0/w-600/h-415/f-jpg/s-4f6c812db081a6dc3092001165a3c746b7e75020.jpg)
E-okul VBS sistemi ile aşağıda yer alan tüm hizmetlere kolayca ulaşabilirsiniz. e-okul hesabına giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüde hizmetler yer almaktadır. Bu hizmetleri hem öğrenciler hem de veliler kullanabilmektedirler.
E-OKUL NOT GÖRÜNTÜLEME EKRANI
Talep Edenlere Bugün Basılı Karne Verilebilecek
![Talep Edenlere Bugün Basılı Karne Verilebilecek](https://img-s1.onedio.com/id-60decac0eebc24c347c8aec6/rev-0/w-600/h-339/f-jpg/s-8e633fe047f77ab0fe5d2aac20c2a9c0e8bb18b1.jpg)
2020-2021 eğitim öğretim yılı sonu nedeniyle Bakanlık tarafından tüm kademelerdeki öğrencilere yönelik karne ve başarı belgeleri, 18 Haziran'dan itibaren e-Okul'dan erişime açıldı.
Talep eden öğrencilere basılı karne, başarı belgeleri ve mezuniyet diploması 2 Temmuz Cuma yani bugünden itibaren okul müdürlüklerince verilebilecek.