![Uşak Sportif 82-93 Fenerbahçe](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-11:22/Uşak Sportif 82-93 Fenerbahçe.jpg)
Spor Toto Basketbol Ligi 15. hafta maçında, Fenerbahçe deplasmanda Muratbey Uşak Sportif'i 93-82 yendi.
![](https://img-s1.onedio.com/id-569404eb041c07586a8cc25e/rev-1/w-600/h-338/f-jpg/s-30ea2ba88dae0eeb5db43695af92417ac9d24e23.jpg)
Karşılaşma Fenerbahçe taraftarlarının sahaya attığı yabancı maddeler nedeniyle 4 dakika gecikmeli başladı.
Ev sahibi ekip ilk dakikalarda hücumda Birch ve Mesut Ademoğlu ile etkili olurken 3. dakika 11-3 Muratbey Uşak Sportif'in üstünlüğüyle geçildi. İlerleyen dakikalarda Watson'un başarılı atışlarıyla aradaki sayı farkını koruyan Muratbey Uşak Sportif, periyodu 30-17 önde bitirdi.
Fenerbahçe ikinci periyoda savunmada daha etkili başlarken, Bogdanovic ile üst üste sayı buldu. Karşılaşmanın 12 dakikası 30-21 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi. İlerleyen dakikalarda maça ağırlığını Muratbey Uşak Sportif, Watson ve Birch ile hücumda etkili oldu. Ev sahibi ekip devreyi 55-43 önde tamamladı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-5694114714b8a63773739660/rev-0/w-600/h-322/f-jpg/s-00e622febf15d15f59484a078fba2257cc8569e3.jpg)
Üçüncü çeyreğe etkili başlayan Fenerbahçe, aradaki sayı farkını kapatmak için özellikle pota altında sayı aradı. Aradaki farkı kapatan sarı-lacivertliler, hücumda etkili olurken, karşılaşmanın 29. dakikası 68-68 berabere geçildi. Periyodun son saniyelerinde Datome'nin basketiyle konuk ekip 3. periyodu 70-68 önde bitirdi.
Maçın son çeyreğinde üstünlüğünü sürdüren Fenerbahçe, Bogdanovic ile üst üste sayılar bularak aradaki farkı artırdı. Muratbey Uşak Sportif son çeyrekte 7 dakikalık bölümde 2 sayı üretebilirken, Fenerbahçe karşılaşmayı 93-82 kazandı.
Şampiy10