![Vakıfbankın rakibi Eczacıbaşı VitrA](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:51/Vakıfbank'ın rakibi Eczacıbaşı VitrA.jpg)
Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi play-off yarı final serisinin ikinci maçında Eczacıbaşı VitrA, Galatasaray Daikin'i 3-0 yenerek finale yükseldi.
Birinci sete etkili smaç servisler atarak başlayan Eczacıbaşı VitrA, açık ara ilk teknik molayı 8-1 önde geçti. Senna'nın yanı sıra Neslihan'ın da smaç servisleriyle kazanılan sayılarla turuncu-beyazlı takım, ikinci teknik molayı da 16-7 önde kapattı ve seti 25-14 kazandı.
Eczacıbaşı VitrA, ikinci sette etkili servis atmayı sürdürdü. Teknik molaları 8-3 ve 16-14 önde geçen ev sahibi takım, bu seti ise 25-21 üstün tamamladı. Üçüncü sette file üstü hakimiyetini de ele geçiren Eczacıbaşı VitrA, rakibine 25-16 üstünlük kurdu ve karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı.
Bu sonuçla Eczacıbaşı VitrA, finalde Vakıfbank'ın rakibi oldu.
Salon: Burhan Felek
Hakemler: Cihat Fırıncıoğlu, Meryem Tekol
Eczacıbaşı VitrA: Esra Gümüş, Büşra Cansu, Neslihan Demir, Senna, Maja Poljak, Asuman Karakoyun (Buse Kayacan)
Galatasaray Daikin: Neriman Özsoy, Sinem Barut, Selime İlyasoğlu, Calderon, Gioli, Lo Bianco (Derya Çayırgan, Necla Esepaşa, Gamze Alikaya, Ezgi Arslan, Özgenur Yurtdagülen)
Setler: 25-14, 25-21, 25-16
Süre: 72 dakika (23, 25, 24)