Zonguldak’ta 1600 öğrencinin kaldığı Nesibe Hatun Öğrenci Yurdu'ndan bir öğrenciyi silah zoruyla kaçıran Birol Ç., yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. İfadesinde suçlamayı kabul etmeyen Birol Ç; ' Kaçırma olayı yok, alıkoymadım, rehin almadım. Ne yaptıysam sevdiğimden yaptım' dedi.
Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Nesibe Hatun Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler, birkaç gün arayla iki öğrencinin kaçırıldığını söyleyerek yurt önünde eylem yapmıştı.
3 saat boyunca yurtlarına girmeyerek eyleme devam eden öğrencileri Zonguldak Emniyet Müdürü Osman Ak ikna etmişti
KYK Bölge Müdürü 'asparagas' demişti
Yakalanıp adli kontrolle serbest bırakıldı
Doğan Haber Ajansı'nın aktardığına göre Birol Ç. adındaki saldırgan kuru sıkı tabanca ile yurt girişindeki güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip 2'nci kata çıktı ve kız arkadaşı S.G.'yi yurttan çıkarıp aracına bindirerek kaçırdı.
Öğrencilerin olayı haber vermesi üzerine Birol Ç., polis tarafından yakalandı.
S.G.'nin şikayetçi olduğu Birol Ç., daha sonra sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
"Ne yaptıysam sevdiğimden yaptım"
Dün savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Birol Ç., suçlamaları kabul etmedi.
S.G.'nin kendisini yurda çağırdığını ileri süren Birol Ç., 'Beni yukarıya çağırdı. Yukarı çıkıp dışarıda konuşmak istediğimi söyledim. O da 'tamam' dedi. Kaçırma olayı yok. S.G.'yi alıkoymadım, rehin almadım. Ne yaptıysam sevdiğimden yaptım. Ancak yanlış yapmışım. Benim S.G.'ye son sözüm, ben kendisini çok sevdim. Ancak bundan sonra kendisini rahatsız etmeyeceğim. Kendisine namus sözü de verdim' dedi.
Birol Ç., nöbetçi mahkemece, 'kişi hürriyetini yoksun kılma' suçundan tutuklandı.