Mantık ve sağduyu ile bakıldığında elde olan bazı UFO olayları büyük yara almaktalar. Bir başka gariplik daha var; Uzaylıları gören tanıkların çoğu onların duvarlardan geçtiklerini, birden ortaya çıkıp, yok olduklarını anlatmaktalar sanki bir başka boyuttan gelir gibiler. O zaman da ortaya uzayda yolculuk değil, boyutlar arası ilişki alternatifi çıkmaktadır.
Eğer UFOlar başka bir boyutun eserleri ise, bize gelmeleri için güneş sisteminde başka bir gezegende yaşamaları gerekmez. Sadece zaman – mekan aşmaları da gerekmez. Cismin (bizim boyutumuzda) belirmesi, sadece bir geçiş, kayboluş ise diğer boyutta belirmesi olarak gerçekleşecektir. Başka bir çekici fikir, belki de birçok diğer boyutlar olduğudur.