![Genç Yazarları Keşfeden Anlattım Kitap Oldu Projesi Hakkında 5 Detaylı Bilgi](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:42/Genç Yazarları Keşfeden 'Anlattım Kitap Oldu' Projesi Hakkında 5 Detaylı Bilgi.jpg)
'Anlattım Kitap Oldu' Projesinin Doğuşu
Anlattım Kitap Oldu, bir öykü yarışması... Toplum Gönüllüleri Vakfı, İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Gençbank işbirliğiyle yapılan, gençler tarafından organize edilen ve Türkiye’de ilk defa gerçekleşen projenin amacı öncelikli olarak kendi sesini henüz duyuramamış, yayınevlerinin keşfedemediği genç yazarları ortaya çıkarmak ve bu gençlerin önlerinin açılmasına vesile olmak.
1. Projenin Yürütülüşü
![1. Projenin Yürütülüşü](https://img-s1.onedio.com/id-5573034a7232ae0e5904e766/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-9af814269357048a97b752f34a3277319cb0d0fb.jpg)
Projenin başlamasıyla birlikte İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Gençbank gönüllüleri Türkiye'deki tüm okullarda tanıtımlar yaptılar ve sesini duyurmak isteyen genç yazarların projeye öykülerini göndermelerini istediler.
2. Öykü Gönderimleri
![2. Öykü Gönderimleri](https://img-s2.onedio.com/id-55730639d54be3480d6c1c01/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-6a987b40e9586d94f0e66bc998124c69e3ea84e4.jpg)
Projenin başlangıcından itibaren geçen 1 yıllık süre içinde 976 genç öykülerini belirtilen adreslere gönderdi. Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından seçilen ve Türkiye'nin en nitelikli genç yazarlarından oluşan jüri üyeleri tarafından da gönderilen öyküler incelenmeye başlandı.
3. 'Anlattım Kitap Oldu' Kitabı
![3. 'Anlattım Kitap Oldu' Kitabı](https://img-s1.onedio.com/id-55730c5dccf940830eb2d899/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-bcc65adfbac7759f1d00926ee7b3d0739a1c7bfb.jpg)
Jüri üyeleri Alpcan Candan, Burak Yavuzyiğit ve Gizem Kayahan gönderilen öyküler arasından en iyi 10 öyküyü belirlediler ve ''Anlattım Kitap Oldu'' kitabı oluşmuş oldu.
4. 'Anlattım Kitap Oldu' Tanıtımı
![4. 'Anlattım Kitap Oldu' Tanıtımı](https://img-s1.onedio.com/id-55730c67757d47946ae292fb/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-a742c7d946d6f73023fcfaa3aae67221e41693eb.jpg)
Anlattım Kitap Oldu kitabı basıldıktan sonra, 1 Haziran 2015'te Samsun'un Atakum ilçesinde İğne Deliği Gençlik Merkezi ve Atakum Gençbank tarafından yürütülen tanıtım kokteyli gerçekleşti ve kitap raflardaki yerini aldı.
Yonca Tokbaş @4yaprakliyonca | İyi haberler ve iyi insanlar var, görmek isterseniz
5. 'Anlattım Kitap Oldu' Kitabında Öyküsü Yayımlanan Genç Yazarlar
![5. 'Anlattım Kitap Oldu' Kitabında Öyküsü Yayımlanan Genç Yazarlar](https://img-s3.onedio.com/id-55735c5287b4d2f921da2262/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-1b112bfd4edf79d9396de069a4ce91811c6fa185.jpg)
Ahmet Türkben-Adım Nicholas
Kadir Burak Selvin-Akıl Hastanesinden Mektuplar
Rümeysa Güven-Benim Adım Aysel
Osman Ülke-Donu Kaybettik
Mustafa Yaltırık-Henüz Tam Olarak Tanışamadığım Güzel İnsan
Hakan Tunç-Kâğıttan Adam
Emine İrem Alagöz-Kalbimdeki Çığlık Soma
Dorukhan Kandemir-Kara Büyü
Mahmut Ozan Büyükdişli-Özür Dilerim
Nisa Ünal-Vakit