![Burası İstanbul Ataşehir](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-21:18/Burası İstanbul Ataşehir.jpg)
![](https://img-s1.onedio.com/id-53e4bd3f2898caaf3eb2236c/rev-0/w-600/h-314/f-jpg/s-edb9c5d1e94ab83870cc89a5d3d19acb87896c43.jpg)
İstanbul Anadolu yakasında öğlen saatlerinde etkili olan sağanak yağış TEM otoyolu ve D-100 Karayolu'nda sürücülere zor anlar yaşattı. Ataşehir Barbaros Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan TEM bağlantı yolu alt geçidi yağış nedeniyle göle döndü. Göle dönen alt geçitte 3 araç suya gömüldü. Mahsur kalan sürücüler araçlarının üstüne çıkıp yardım beklemeye başladı. Bir otomobilde bulunan 2 kadın kendi imkanlarıyla aracın üstüne çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen belediye görevlileri ve itfaiye ekipleri harekete geçti. İki kadın belediye görevlileri , erkek sürücü ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Öte yandan D-100 Karayolu Tuzcuoğlu Alt Geçidi'nde araçlarını yol kenarına park edip yağmurun dinmesini bekledi. Alt geçitte uzun kuyruk oluştu.
Cengiz ÇOBAN - İSTANBUL-DHA