![2. Gün 8 Madalya](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-20:25/2. Gün 8 Madalya.jpg)
Avrupa Wushu Şampiyonası'nın ikinci gününde Türk sporcular, 6'sı gümüş, 2'si bronz olmak üzere 8 madalya kazandı.
9-12 yaş grubunda, Jianshu (ince kılıç) stili kızlarda Zeynep Makbule Akyüz, Daoshu (geniş kılıç) stilinde İlayda Emen, erkekler ince kılıçta da Burak Akkaya gümüş madalya kazandı.
13-15 yaş grubunda, erkekler ince kılıç stilinde Hüseyin İnci ikincilik elde ederken, kızlarda Handan Tiryakilioğlu ile geniş kılıç stilinde Nadide Nur Akkaya üçüncü oldu.
16-18 yaş grubunda, bayanlar ince kılıçta Şeyma Urhan ve erkeklerde Furkan Şener gümüş madalyanın sahibi oldu.