İstanbul’da kar yağışı altında yaşlı bir çiftin ağlayarak “Kiramıza yardım eder misiniz? Çok zor durumdayız” diyerek yardım istediği görüldü. Görüntüler sosyal medyada hızla yayılırken bazı kullanıcılar çiftin dolandırıcı olduğunu iddia etti.
Kadıköy Belediyesi ise yaşlı çiftle ilgili araştırmanın sürdüğünü belirterek 'Yeni bir suistimal yöntemi olduğu yönünde ihbarlar almaktayız.' açıklaması yaptı.