![İstanbulda Halk Ekmeke Zam Geldi](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-19:01/İstanbul'da Halk Ekmek'e Zam Geldi.jpg)
İstanbul Halk Ekmek A.Ş 250 gramlık normal ekmeğe zam yaptı. Buna göre, 1,25 liradan satışa sunulan 250 gram normal ekmek, cuma gününden itibaren 2 TL’den satılacak.
![](https://img-s1.onedio.com/id-620400e966cfbc2c362c55de/rev-0/w-600/h-336/f-jpg/s-8bac02756e9868e9da965e5bc1d7386e6f25e95a.jpg)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halk Ekmek büfelerinde 1,25 liradan satışa sunulan 250 gram normal ekmek, cuma gününden itibaren 2 TL’den satılacak.
İBB'den yapılan açıklamada, '11 Şubat Cuma günü itibariyle İHE üretimi 250 gr Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır. Kamuoyu bilgisine sunarız' denildi.
![](https://img-s2.onedio.com/id-6204022466cf5e8831c30b24/rev-0/w-600/h-130/f-jpg/s-6400cbe4e7d56a9e95f91099f131533eb424dcbd.jpg)
Sözcü'ye konuşan Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, yapılan zamla ilgili şunları söyledi:
'Yükselen maliyetler karşısında dayanacak gücümüz kalmadı. Mazot, elektrik fiyatları 4 katına çıktı. 125 liralık bir çuval unun fiyatı 300 lira oldu. Halka ucuz ve sağlıklı ekmeği sürekli verebilmek için bu fiyat düzenlemesi zorunlu oldu. Kasım-Aralık-Ocak ve Şubat'ın ilk haftası boyunca yani 4 aydır ekmeğe zam yapmayarak bu kara kış günlerinde halka ucuz ekmek verebilmek için 100 milyon liralık ek maliyete katlandık. Kamuoyunun ve halkımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz.'