![Tarih Boyunca Kadınların Takip Ettiği Bikini Modası](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-01:34/Tarih Boyunca Kadınların Takip Ettiği Bikini Modası.jpg)
Yaklaşan yaz mevsimiyle bikini ve mayo sezonu açıldı! Yeni koleksiyonlara bakıp kendini kaybetmeden önce, tarih boyunca kadınların takip ettiği bikini modasına bakıp, bu dönemde doğduğun için şükretmeye ne dersin?
İster inan, ister inanma ama 1890'larda kadınların giydiği mayo buymuş!
Şaşırtıcı olan sadece bu değil, banyo makineleri! Evet,18-19. yüzyılda kadınlar denize girmeden önce banyo makinelerine tırmanır, kıyafetlerini değiştirirlermiş.
20.yüzyılda insanlar utanç perdelerini yavaş yavaş aralamaya başlamışlar.
1930'lara kadar günümüzde kullanılanlara benzeyen bir mayo yokmuş.
1946 yılında iki parçalı mayo, yani bikini icat edilmiş. Tasarımcıları tarafından bomba etkisi yaratacağı tahmin edilerek, adını üzerinde nükleer testler yapılan Bikini Mercan Adaları'ndan almış.
Ancak kadınların cinsel özgürlüğünü elde ettiği 1960'lara kadar, pek tercih edilmemiş.