![O Ses Türkiye Birincisi Belli Oldu! Peki 2019 Şampiyonu Ferat Üngür Kimdir?](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-03:34/O Ses Türkiye Birincisi Belli Oldu! Peki 2019 Şampiyonu Ferat Üngür Kimdir?.jpg)
Acun Ilıcalı'nın sunduğu ve jüri üyeliğini Murat Boz, Beyazıt Öztürk, Hadise ve Seda Sayan'ın yaptığı TV programı O Ses Türkiye'nin 2019 şampiyonu Ferat Üngür oldu. Finalde Beyazıt Öztürk'ün takımından Umut Kaç ile yarışan Üngür, SMS oylaması sonucu şampiyon olmayı başardı.
Ferat Üngür, O Ses Türkiye yarışmasına Diyarbakır'dan katıldı.
![Ferat Üngür, O Ses Türkiye yarışmasına Diyarbakır'dan katıldı.](https://img-s1.onedio.com/id-5c4e22cd00f8cce67f0419c9/rev-0/w-600/h-353/f-jpg/s-6ccc7fa47b23eebce8bee7d5ad0144d559086e70.jpg)
Adıyaman Üniversitesi Müzikoloji bölümü mezunu olan Üngür, özellikle türkü ve rock müzikleri seslendiriyor.
![Adıyaman Üniversitesi Müzikoloji bölümü mezunu olan Üngür, özellikle türkü ve rock müzikleri seslendiriyor.](https://img-s3.onedio.com/id-5c4e2387d4b823390134f412/rev-0/w-600/h-595/f-jpg/s-e0dabbd418c38f6afdc1d9b225769602983cc83c.jpg)
Farklı tür müzikleri seslendirmeyi sevdiğini söyleyen Ferat Üngür, O Ses Türkiye'de ilk olarak Zülfü Kaküllerin Amber Misali adlı türküyü seslendirerek 4 jüri üyesini de kendisine döndürmeyi başarmıştı.
![Farklı tür müzikleri seslendirmeyi sevdiğini söyleyen Ferat Üngür, O Ses Türkiye'de ilk olarak Zülfü Kaküllerin Amber Misali adlı türküyü seslendirerek 4 jüri üyesini de kendisine döndürmeyi başarmıştı.](https://img-s2.onedio.com/id-5c4e23cca8bc2c2156852a77/rev-0/w-600/h-315/f-jpg/s-0fcaf5bbf1cb6f1d7667ba2e753d4f2a8826f4dd.jpg)
Murat Boz'un ilk şarkıda "finalde olacağını öngördüğü" yarışmacı, Murat Boz'un takımında yer aldı ve ünlü ismi yanıltmadı.
![Murat Boz'un ilk şarkıda "finalde olacağını öngördüğü" yarışmacı, Murat Boz'un takımında yer aldı ve ünlü ismi yanıltmadı.](https://img-s3.onedio.com/id-5c4e24440c4b9f7156f1ebf5/rev-0/w-600/h-742/f-jpg/s-e4047eb7eafbf789830070e09ba06223a49d82c2.jpg)
Zorlu bir maratondan geçerek finalde Umut Kaç ile son 2'ye ismini yazdırdı ve 2019 yılının şampiyonu oldu!
![Zorlu bir maratondan geçerek finalde Umut Kaç ile son 2'ye ismini yazdırdı ve 2019 yılının şampiyonu oldu!](https://img-s1.onedio.com/id-5c4e25535320319756a3a8cd/rev-0/w-600/h-352/f-jpg/s-8f1140d7997e56b9f14264298781b19842e7362d.jpg)
Yarışmacıya destek sosyal medyada da devam etti.
![Yarışmacıya destek sosyal medyada da devam etti.](https://img-s1.onedio.com/id-5c4e259ebd42cbd65a3089dd/rev-0/w-600/h-339/f-jpg/s-d948a8c1cbe185795bda54ca1c85e57573b2450d.jpg)