![Bir Öğretmenin Haklı İsyanı: Farkındalık Günlerinde Etkinlik Yapan Okullar Otizmli ve Down Sendromlu Çocukları Kabul Etmiyor, Veliler de İstemiyor!](https://kilalu.blog/news/2024-07-29-22:50/Bir Öğretmenin Haklı İsyanı: Farkındalık Günlerinde Etkinlik Yapan Okullar Otizmli ve Down Sendromlu Çocukları Kabul Etmiyor, Veliler de İstemiyor!.jpg)
Bodrum’da yaşayan ve öğretmenlik yapan Twitter kullanıcısı felix_layka farkındalık günlerinde etkinlik yapan okulların otizmli ya da Down sendromlu çocukları kaynaştırma öğrencisi olarak kabul etmediğini, velilerin de bu çocukları sınıfta istemediğini söyleyerek isyan etti!
Sosyal medya da Şennur öğretmenin isyanına ortak oldu...
21 Mart Dünya Down Sendromu Günü'nde Türkiye genelindeki okullarda bu genetik farklılığın tanınması için çeşitli etkinlikler yapıldı.
![21 Mart Dünya Down Sendromu Günü'nde Türkiye genelindeki okullarda bu genetik farklılığın tanınması için çeşitli etkinlikler yapıldı.](https://img-s1.onedio.com/id-5ab6b5e1a2eb9d71107f386a/rev-0/w-600/h-337/f-jpg/s-7bcd3a82f79562b01f0e7768b03629edf88063fc.jpg)