![İBB Meclisinde Türkan Saylan Tartışması: AKP Burada Olduğu Sürece İsmi Yaşatılmayacak](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-12:39/İBB Meclisi'nde 'Türkan Saylan' Tartışması: 'AKP Burada Olduğu Sürece İsmi Yaşatılmayacak'.jpg)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi aralık ayı oturumlarının son birleşiminde Türkan Saylan'ın isminin sokağa verilmemesi tartışmalara yol açtı. AKP Grup Sözcüsü, Türkan Saylan için 'AK Parti çoğunluğu burada olduğu sürece ismi bir yerlerde yaşatılmayacaktır' dedi.
CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı ise bu tartışmaların ardından bir tweet atarak 'FETÖ Kumpası sonrası aramızdan ayrılan, Arnavutköy mahallemizden komşumuz Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adını ben ve halkımız Beşiktaş’ta yaşatacağız. Haftaya onun sokağında buluşacağız, ismini mevcut sokak tabelasının yanına bizzat ben asacağım. Utanmıyorlarsa, gelip kaldırsınlar.' dedi.
![](https://img-s2.onedio.com/id-61bb9b8a56b6b387325aab24/rev-0/w-600/h-360/f-jpg/s-26580699dade2a1ae7cc3a73becf12a7e86661c6.jpg)
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bugünkü oturumunda CHP'li Meclis Üyesi Murat Cirav tarafından Türkan Saylan'ın isminin bir yıldır bekletilerek bir sokağa verilmemesi gündeme getirildi. Cirav, bunun nedenini sordu. AKP Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş'un Cirav'a verdiği yanıt tartışmalara neden oldu.
Murat Cirav, 'Ben merak ediyorum, bir yıldır neden Türkan Saylan'ın adı sokağa verilmiyor bekletiliyor. Polemik yapmadan söylemek istiyorum. Türkan Saylan'ın isminin neden bekletildiği konusunda cevap bekliyorum' dedi.