![Kadıköy ve Şişli Belediyesi Billboardlarını LGBTİ Bireylere Açtı: ‘Her Yerdeyim’](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-08:30/Kadıköy ve Şişli Belediyesi Billboardlarını LGBTİ Bireylere Açtı: ‘Her Yerdeyim’.jpg)
İstanbul Kadıköy ve Şişli belediyeleri billboardlarını kadın ve LGBTİ sivil toplum kuruluşlarına açtı. Lambdaistanbul LGBTİ Dayanışma Derneği’nin hazırladığı, 'Lezbiyenim, biseksüelim, transım, interseksim: Okulda, işte mecliste her yerdeyim!' yazılı billboardlar her iki ilçenin de sokaklarında yer almaya başladı.
![](https://img-s1.onedio.com/id-56d84aa2d783a62722c3660d/rev-0/w-600/h-447/f-jpg/s-d7f8a79949266133d650bd24873d320fea1aff76.jpg)
Afişler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle hazırlandı.
Şişli Belediyesi geçtiğimiz yıl 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü dolayısıyla ilçe sokaklarını transfobik nefrete karşı afişlerle donatmıştı.
Belediyenin afişlerinde transfobik nefret cinayeti haberlerinden kesitler ve “Şişli Belediyesi olarak transları öldüren nefretin durması için çalışıyoruz. Nefrete karşı hayatı savunuyoruz” ifadeleri yer alıyordu.
Afişlere karşı kampanya
change.org üzerinde afişlerin kaldırılması için imza kampanyası başlatıldı. Çok geçmeden change.org’da ‘Kadıköy belediyesi billboardları kaldırmasın. Açılan kampanya kapatılsın’ başlıklı bir karşı kampanya da başlatıldı.
KaosGL