![Aşı Karşıtları Üsküdarda Miting Düzenledi: Aşıyı Vuran Hekimler Yargılanacak](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-11:57/Aşı Karşıtları Üsküdar'da Miting Düzenledi: 'Aşıyı Vuran Hekimler Yargılanacak'.jpg)
Koronavirüs salgınının komplo olduğunu savunan aşı karşıtları Üsküdar'da bir mekanda 'Plandemi büyük buluşması' adını verdikleri toplantıda bir araya geldi.
![](https://img-s2.onedio.com/id-60d87995d4919def119cca34/rev-0/w-600/h-352/f-jpg/s-57db153ed1ab1cfe156aa7ec12174c73e44b1579.jpg)
Toplantıda konuşma yapan nöroşirurji uzmanı Dr. Bilgehan Bilge, katılımcılara 'Asla ve kat'a aşı olmayın' diye seslendi.
Bilge şöyle devam etti:
'Uçaklara bindirmesinler, AVM'lere sokmasınlar. Vallahi de billahi de 1 sene sonra bu kararlarından vazgeçecekler ve aşı olanlardan özür dileyecekler. Bu bir slogan ya da şaka değil; yargılanacaklar! Aşıyı vuran zavallı sağlık memurları, hemşireler değil hekimler yargılanacak. Yok 'benim haberim yoktu', 'ben devlet memuruyum', 'Sağlık Bakanlığından tamim geldi, genelge geldi, emir geldi', 'Ben o yüzden ruhsatsız bir maddeyi insanlar üzerinde uyguladım' demek gibi bir lüksü yok hekimlerin' Yasa bu.'