![Afyonkarahisarda 5 Bina Karantinaya Alındı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-09:30/Afyonkarahisar'da 5 Bina Karantinaya Alındı.jpg)
Afyonkarahisar'da 5 Bina Karantinaya Alındı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Bayat ilçesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 5 binada karantina uygulaması başlatıldı.
Bayat Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla Kovid-19 salgınını önlemek ve vatandaşları salgından korumak için kentteki 5 binada karantina uygulamasının başlatıldığı belirtildi.
Adreslerin paylaşıldığı açıklamada, karantina tedbirlerine uymayanlar hakkında adli ve idari cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.