![3 Atletimiz Paralimpik Olimpiyatlarında](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-02:15/3 Atletimiz Paralimpik Olimpiyatları'nda.jpg)
Türk atletler, antrenörlüğünü İsmail Karagöz ve Serdal Kadıoğlu'nun yaptığı 5. Uluslararası Atletizm Tunus müsabakalarında Suat Öner, Semih Deniz ve Nesim Öner, Londra oyunları için A barajını aşarak olimpiyatlara katılmaya hak kazandı.
Atletler, Görme Engelliler Spor Federasyonunda oyunlara takım halinde katılma hakkı elde eden Erkekler Golbol Takımı'ndan sonra atletlerde bir ilki başarmış oldular.