![Beşiktaşta Testi Pozitif Çıkan Futbolcu Sayısı 8e Yükseldi](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-16:04/Beşiktaş'ta Testi Pozitif Çıkan Futbolcu Sayısı 8'e Yükseldi.jpg)
Beşiktaş Kulübü, 3 oyuncusunda yeni tip koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını, ülkelerinin milli takımında yer alan iki futbolcusunda da pozitif bulguya rastlandığını açıkladı. Böylece siyah-beyazlı ekipte pozitif vaka sayısı 8'e yükselmiş oldu.
![](https://img-s1.onedio.com/id-5fad9d5c18600f252fd3768e/rev-0/w-600/h-407/f-jpg/s-119a0345964091a8b20c37be75584809add8ef66.jpg)
Kulüpten yapılan açıklamada, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde teknik heyet, futbolcu ve görevli idari personele uygulanan Kovid-19 test sonuçları sonunda biri kadro dışı bırakılan olmak üzere üç futbolcuda pozitif bulguya rastlandığı belirtildi.
Ayrıca, ülkelerinin milli takım kamplarında yer alan iki futbolcunun Kovid-19 PCR testlerinde de pozitif bulguya rastlandığının kulübe bildirildiği kaydedildi.
Tarama testleri pozitif sonuç veren futbolcuların; takip, izolasyon ve tedavi süreçlerine ilgili protokoller doğrultusunda başlandığı vurgulandı.
Kulübün açıklaması 👇
Siyah-beyazlı kulüp, daha önce de 3 oyuncusunun test sonuçlarının pozitif çıktığını açıklamıştı.