![Rizeliler Kaldırılan Atatürk Heykelini Unutmadı: Heykel, Çamlıhemşindeki Şenlikte Yeniden Yapıldı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-14:49/Rizeliler Kaldırılan Atatürk Heykelini Unutmadı: Heykel, Çamlıhemşin'deki Şenlikte 'Yeniden' Yapıldı.jpg)
Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde bu yıl 10'uncusu düzenlenen ve 2 gün sürecek Kardan Adam Şenliği başladı. Rize il merkezinde yeri değiştirilen Atatürk Anıtı'nın şenlik alanında kardan benzeri ilgi odağı oldu.
![](https://img-s1.onedio.com/id-588da81a35ce13ad3789b6e3/rev-0/w-600/h-300/f-jpg/s-d288b75f6a7be0a6f63bc7ed7cefee8052c9bf3d.jpg)
DHA'da yer alan habere göre, Çamlıhemşin İlçesi’nin bin 350 rakımlı Ayder Yaylası’nda, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’nce düzenlenen şenlik kar yağışı altında başladı.
Rize’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılarak valilik önündeki tören alanına konulan Atatürk Anıtı’nın, bir grup vatandaş tarafından yapılan benzeri büyük ilgi gördü.
![Rize’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılarak valilik önündeki tören alanına konulan Atatürk Anıtı’nın, bir grup vatandaş tarafından yapılan benzeri büyük ilgi gördü.](https://img-s3.onedio.com/id-588d8bb7e758f1b906e70d12/rev-0/w-600/h-573/f-jpg/s-9d0196fe1b319335cfb7255e690bfa1829ea8f7e.jpg)
Gençler, 3.5 metrelik anıt önünde Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi.
![Gençler, 3.5 metrelik anıt önünde Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi.](https://img-s3.onedio.com/id-588d8a1414dcb24876f4ebc5/rev-0/w-600/h-332/f-jpg/s-049eb87a56a047cb5041c3b146688a04d9e51f79.jpg)
Yapımı 5 gün sürdü
![Yapımı 5 gün sürdü](https://img-s1.onedio.com/id-588d8c26d8cd80cb7e686eff/rev-1/w-600/h-1066/f-jpg/s-86af3c2f0660ee5fd48fc0e780d45befb2c9ffd3.jpg)
![Yapımı 5 gün sürdü](https://img-s2.onedio.com/id-588d8c35d8cd80cb7e686f01/rev-1/w-600/h-1066/f-jpg/s-5fed61ca351b59b5d6ff83a4d88cfc79eca14411.jpg)
Ne olmuştu? 👇
Şenlik, bugün Kayak Federasyonu tarafından 108 sporcunun katılımı ile düzenlenecek olan 2. Biatlon Türkiye Şampiyonası ile sona erecek.
![Şenlik, bugün Kayak Federasyonu tarafından 108 sporcunun katılımı ile düzenlenecek olan 2. Biatlon Türkiye Şampiyonası ile sona erecek.](https://img-s1.onedio.com/id-588d8cac0c89a1f10bb0ca3e/rev-0/w-600/h-400/f-jpg/s-d8cd3c368f6c1ebfcc3cae97b825225026bdf993.jpg)