![Covid-19 Virüsünün İnsan Eliyle Yaratıldığını söyleyen Canan Karatay: Aşı Aşı Değil ki, Bir Sıvı](https://kilalu.blog/news/2024-07-30-18:47/Covid-19 Virüsünün İnsan Eliyle Yaratıldığını söyleyen Canan Karatay: Aşı Aşı Değil ki, Bir Sıvı.jpg)
Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay,Posta Gazetesi’nden Oya Çınar’a pandemi, Covid virüsü ve aşısı hakkında tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.
Covid virüsünü insan eliyle yaratıldığını söyleyen Prof. Karatay virüsün halkı panik, korku ve baskı altında tutmak için oluşturulduğunu belirtti. Prof. Karatay şöyle konuştu:
![Covid virüsünü insan eliyle yaratıldığını söyleyen Prof. Karatay virüsün halkı panik, korku ve baskı altında tutmak için oluşturulduğunu belirtti. Prof. Karatay şöyle konuştu:](https://img-s1.onedio.com/id-62d3c62c963fe71a5814374c/rev-0/w-600/h-434/f-jpg/s-ee794314777c9e4fff507bdf601a11c0d35e5890.jpg)
Korkacak bir şey yok, paniklemeyin. Covid eni sonu bir griptir, başka da bir şey değildir.
Aşı karşıtı tavrını açıkça belirten Prof. Karatay, aşı olmadığını açıkladı. Prof. Karatay şunları söyledi:
![Aşı karşıtı tavrını açıkça belirten Prof. Karatay, aşı olmadığını açıkladı. Prof. Karatay şunları söyledi:](https://img-s3.onedio.com/id-62d3c64fbcefadf239251ff2/rev-0/w-600/h-401/f-jpg/s-f938755eb57eb0b2b54e6d672c8aabfcf5fbbca8.jpg)
Aşı aşı değil ki, bir sıvı. Bunu 2016’da grip aşısı için de söyledim. Grip virüsünün aşısı olmaz. İlacı olmaz çünkü hayatta kalma kabiliyetleri dakikada bir mutasyona uğramak üzerine. Bugün ürettiğiniz aşı dünkü virüse etki etmez.