![Galatasaray yarı finalde](https://kilalu.blog/news/2024-07-31-12:00/Galatasaray yarı finalde.jpg)
Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu (IWBF) Avrupa tarafından düzenlenen Şampiyon Kulüpler Kupası Finalleri B Grubu üçüncü maçında Almanya'nın Rollis Zwickau takımını 83-46 yenen Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, grubunu yenilgisiz tamamlayarak, yarı finale yükseldi.
İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen organizasyonda Unipol Briantea ve Hyeres HandiBasket takımlarını mağlup ederek 2'de 2 yapan sarı-kırmızılılar, B Grubu'nun üçüncü ve son maçında Almanya'nın Rollis Zwickau ekibiyle karşılaştı. Baştan sona üstün bir oyun ortaya koyan "Engelsiz Aslanlar" ilk çeyreği 20-11, ikinci periyodu 44-21 üstün tamamladı. Üçüncü periyot sonunda 65-34 üstünlük kuran Galatasaray, maçı da 83-46 kazandı.
Bu sonuçla yenilgisiz yarı finale yükselen sarı-kırmızılılar, yarı finalde bu akşam Almanya'nın Lahn-Dill takımıyla karşılaşacak.